Popis simulace

Vyhraj únor je dvoudenní politická simulace odehrávající se v dramatickém období třetí republiky (1945-1948), kdy se rozhodovalo o tom, zda Československo zůstane demokracií nebo se stane komunistickou diktaturou. Účastníci simulace představují zástupce jedné z šesti stran Národní fronty Čechů a Slováků. Aktivně se podílejí na dění domácí politiky a rozhodují o budoucnosti Československa.

Hra je rozdělena do šesti kol. V každém kole řeší účastníci tři dobové problémy např. odsun Němců nebo znárodnění. Jedno kolo odpovídá době přibližně půl roku.

Hra je koncipována jako soutěž týmů jednotlivých stran. Každá strana má své vlastní skryté cíle v podobě ovládnutí a udržení určitých mocenských složek. Účastníci se jako ministři, poslanci nebo novináři snaží prostřednictvím různým činností získat žetony vlivu, za které si strany na začátku každého kola draží ministerstva a další mocenské posty. Výsledná výhra je pak určená součtem bodů za držení mocenských postů v jednotlivých kolech.

Žetony vlivu se dají získat několika způsoby: agitačními projevy poslanců, tiskovou konferencí, jednáním ve výboru Národního shromáždění, prosazením stranického postoje ve vládě, přesvědčováním prezidenta či mediálními výstupy novinářů. Žetony lze získat také v PubQuizu nebo pokaždé když je zástupce strany zvolen předsedou výboru Národního shromáždění.

Autorem simulace je Ivo Denemark.